۱۴۰۲ پنج شنبه ۱۸ خرداد
1401/04/01
دوره آموزشی مربیگری کلاس های آمادگی برای زایمان فیزیولوژیک
 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت خوی؛ روز سه شنبه مورخه 1401/03/31 دوره آموزشی 6 روزه تحت عنوان مربیگری کلاس های آمادگی برای زایمان فیزیولوژیک با حضور دکتر هاشم زاده معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت شهرستان خوی، خانم دکتر محدث رئیس گروه بهداشت خانواده دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و همراهان در محل معاونت بهداشت آغاز گردید.
در ابتدای جلسه، دکتر هاشم زاده با بیان اهمیت ارتقای سلامت مادران باردار و پیشگیری از افزایش بی رویه زایمان ها به شیوه سزارین و همچنین ترویج بارداری و زایمان فیزیولوژیک، به منع توبکتومی های خودسرانه اشاره کرده و با توجه به اهمیت موضوع، تصمیم گیری در این باره را طبق دستورالعمل های لازم وظیفه کمیته تخصصی بیمارستان های شهرستان دانستند.
از اهمیت زایمان فیزیولوژیک می توان به کاهش عوارض ناشی از مصرف دارو به علت عدم استفاده از دارو در روند زایمان فیزیولوژیک اشاره کرد.
در ادامه خانم دکتر بابانژاد رئیس گروه یهداشت خانواده معاونت بهداشت به بیان اهداف کارگاه آموزشی پرداختند که از جمله این اهداف می توان به آشنایی با علایم شروع فرایند زایمان، کاهش ترس و اضطراب در هفته های پایانی و برخورد آگاهانه با زایمان، کاهش عوارض ناشی از دارو و جلوگیری از عفونت های پس از زایمان اشاره کرد.
در ادامه خانم دکتر محدث به عنوان مدرس کارگاه دوره آموزشی را آغاز کردند.
این دوره به مدت 6 روز در محل معاونت بهداشت ادامه خواهد داشت.
 
تصاویر مرتبط
تعداد بازدید:
981
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal