۱۴۰۱ يکشنبه ۵ تير
1401/03/09
جلسه ستاد التور شهرستان خوی و کمیته فنی بیماری های منتقله از ناقلین
 
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت خوی؛ اولین جلسه ستاد التور شهرستان در محل معاونت بهداشتی با حضور معاونین بهداشت و درمان و نمایندگان روسای بیمارستانهای شهرستان خوی و دیگر مدعوین در تاریخ 1401/3/8 برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه دکتر هاشم زاده معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت خوی و دکتر حاجی حسینلو رئیس گروه مبارزه با بیماریها، به اهمیت بیماریهای روده ای و احتمال انتشار این بیماریها در ایام فصل گرم سال اشاره داشته و در خصوص مصوبات جلسات قبلی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در ادامه حسن پور کارشناس برنامه آب و غذای معاونت بهداشت، شاخص های شهرستانی و کشوری و نیز چالش های پیش رو را تشریح و تصمیمات لازم برای پیشبرد اهداف بهداشتی و رسیدن به شاخص های مورد انتظار اتخاذ گردید.
در ادامه کمیته دانشگاهی بیماری های منتقله از ناقلین(آئدس های مهاجم و مالاریا) برگزار گردید.
دکتر هاشم زاده طی توضیحاتی با بیان اینکه شهرستان خوی با کشور ترکیه دارای مرز زمینی می باشد، به اهمیت بیماری های منتقله از ناقلین(تب دنگ' چیکونگونیا' زیکا) توسط پشه آئدس مهاجم اشاره نمودند.
در ادامه حسن پور کارشناس برنامه بیماریهای منتقله از ناقلین به بیان اقدامات صورت گرفته در این شهرستان و نیز برنامه مستمر تله گذاری برای صید پشه آئدس در مبادی ورودی ریلی و زمینی مرز رازی پرداخته و در ادامه فرجی کارشناس برنامه مالاریا نیز اقدامات انجام شده جهت حذف مالاریا و تشریح اقدامات پیش رو پرداختند.
در آخر تصمیمات لازم با مشارکت فعال حاضرین در جلسه در جهت پیشبرد هر چه بهتر اهداف مدنظر، اتخاذ گردید.
 
 
   
تصاویر مرتبط
تعداد بازدید:
480
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal